Dodano: 0
Obudowa kominka. Pomysły na obudowę kominka.
Kominek każdemu kojarzy się z domowym, rodzinnym ogniskiem. Rozświetlający płomień w salonie, to idealna ozdoba, tworząca przyjemną atmosferę. Każdy rodzaj kominka wymaga obudowania i wykończenia. Odpowiednia zabudowa kominka sprawi, że stanie się prawdziwym sercem domu.
Przed montowaniem okładziny kominka należy wykonać zabudowę w stanie surowym z żaroodpornej, wzmocnionej włóknem szklanym - płyty kartonowo gipsowej grubości 12mm. Płytę montuje się na metalowych profilach. Należy pamiętać o izolacji wkładu kominkowego – kominkową wełną mineralną z warstwą folii aluminiowej. Można również zastosować płytę krzemieniowo wapniową, która sama w sobie tworzy bardzo solidną konstrukcję samonośną. Zaletą tej płyty jest również wysoka izolacyjność i nie trzeba wtedy wykorzystywać wełny mineralnej. Gotową obudowę należy jedynie zagruntować. Ciekawą alternatywą do płyt mogą być ściany z cegły lub bloczków. Należy pamiętać wtedy tylko o kominkowej wełnie mineralnej.
Bardzo ważne jest dobranie właściwej obudowy do wystroju salonu. Kamień jest zdecydowanie najlepszym wyborem ze względu na urok, który posiada. Poza tym, cechuje się trwałością, odpornością na wysoką temperaturę, jest łatwy w utrzymaniu, nie rysuje się i nie pęka. Do obudowy kominka można wykorzystać wszystkie typy kamienia. Najpopularniejsze materiały, które są wykorzystywane jako zabudowy kominkowe, to granit, marmur, trawertyn, piaskowiec i wapień. Bardzo ważną cechą kamieni jest jego wiecznie młody wygląd i unikalność, która jest niepowtarzalna dzięki m.in. żyłom, które przebiegają po powierzchni kamienia. 
Tworząc obudowę kominka z polerowaną płytą, można bardzo ładnie dopasować ją do metalu oraz szkła. Dzięki temu połączeniu, tworzy to piękną oprawę, która na pewno rozbłyśnie w nawet najciemniejszym wnętrzu. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać dzięki połączeniu różnych rodzajów kamienia, ich kolorów oraz faktur. Najczęściej jednak klienci zakładów kamieniarskich wybierają nie więcej niż dwa kolory i nie więcej niż dwa rodzaje wykończenia powierzchni.
Granit jest wybierany ze względu na swoja wyjątkową twardość i różnorodną kolorystykę i teksturę. Granit na pewno jest dużo bardziej odważniejszym wyborem w porównaniu do spokojnego, prawie jednolitego marmuru, gdzie jest mniej zamieszania z kolorystyką, tylko większy nacisk na impregnację.
Zapraszamy na naszą stronę internetową hurtowni kamienia w celu wybrania najbardziej odpowiedniego materiału na obudowanie kominka. Pełna oferta dostępna jest na stronie magma.net.pl/oferta.php